Łódź / Pasjoniści

Wspólnoty w Parafii

Asysta

Czas i miejsce:

Msza św. w niedzielę o godz. 10:00, a spotkania są ustalane na bieżąco.

Opiekun i prezes:

Pan Wiesław; kontakt po Mszach św. o godz. 10.00 w zakrystii Kościoła.

Asysta parafialna uczestniczy aktywnie we wszystkich uroczystościach parafialnych, a szczególnie w odpustowych we wrześniu i październiku oraz procesji Bożego Ciała i jej oktawy. W każdą niedzielę panowie z Asysty służą do Mszy świętej zwanej sumą. Do asysty należą w większości osoby starsze oraz chętna młodzież i dzieci, szczególnie I-komunijne, które sypią kwiatki.

Bractwo Czarnego Szkaplerza

Czas i miejsce:

Spotkania w każdy 4. piątek miesiąca o godz. 19:00 w sali św. Faustyny.

Opiekun i prezes:

o. Krzysztof Zygmunt

Bractwo Czarnego Szkaplerza Męki Pańskiej jest prywatnym stowarzyszeniem osób świeckich i duchownych, propagującym kult męki Pańskiej w ramach charyzmatu Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa (Ojców Pasjonistów). Zostało ono odnowione w roku 2013 i ma statut stowarzyszenia religijnego, przypisanego do zgromadzenia pasjonistów. 

Bractwo, będące wspólnotą duchową, przenika i scala troska o zbawie­nie nie tylko jego członków, ale także środowiska ich życia, parafii, oj­czyzny i świata. Jego członkowie wszystkie czynności życia co­dziennego przepajają duchem codziennej modlitwy i włączają to wszystko w dzieło odkupienia, na wzór Chrystusa cierpiącego na krzyżu.

Czarny Szkaplerz Męki Pańskiej

Caritas

Wydawanie odzieży:

wtorek godz. 14:00-16:00 w Sali Siloe.

Akcje charytatywne:

poprzez kancelarię parafialną: pon.-pt. godz. 15:00-17:00.

Odpowiedzialna: 

pani Barbara

Dzięki Parafialnemu Zespołowi Caritas i Darczyńcom możliwe jest:

  • Sponsorowanie obiadów dla dzieci w szkołach podstawowych.
  • Wakacyjna akcja „Tornister” pomagająca wyposażyć w wyprawkę szkolną.
  • „Drzewko Miłości”, czyli zakup bożonarodzeniowych prezentów dla dzieci.
  • Świąteczne zbiórki na Boże Narodzenie i Wielkanoc produktów żywnościowych dla potrzebujących rodzin.
  • Zbiórki odzieży przynoszonej przez parafian i jej wydawanie osobom potrzebującym we wtorki w godz. 14.00-16.00 w Sali Siloe.
  • Współfinanasowanie budowy studni w Sudanie i wspieranie parafialnej Caritas dzięki zbiórkom makulatury i plastikowych nakrętek systematycznie składanych do pojemników na stałe wystawionych przy szczycie budynku zamieszkałego przez siostry.
  • Systematyczne zbiórki (co kwartał) na rehabilitację chorego ministranta z naszej parafii zmagającego się z chorobą nowotworową.

Czciciele Różańca świętego

Opiekun:

o. Krzysztof Zygmunt

Czas i miejsce:

W I niedzielę miesiąca: wymiana tajemnic różańca w Salce Odczytów o godz. 16:45; różaniec św. z wystawianiem Najświętszego Sakramentu o godz. 17:15; Msza św. o błogosławieństwo Boże dla Czcicieli i ich Rodzin o godz. 18:00.

Ponadto:
– każdego 16 dnia miesiąca o godz. 18:00 jest odprawiana Msza św. w intencji trwałych owoców kanonizacji św. Jana Pawła II.
– w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 8:00 jest odprawiana Msza św. za zmarłych czcicieli różańca św.

Wspólnota poprzez rozważanie tajemnic z życia Jezusa i Maryi, spotkania formacyjne i Msze św. raz w miesiącu pragnie uczyć się żyć i postępować zgodnie z rozważanymi tajemnicami. Większość osób w róży to osoby w podeszłym wieku czy schorowane, w których życiu obecne są tajemnice bolesne. W naszej parafii jest 5 róż i należy do niej około 100 osób. Czciciele zobowiązują się do modlitwy: w intencji Ojca św., biskupów i kapłanów, za Kościół, a szczególnie o nawrócenie grzeszników, o pokój między narodami oraz za wszystkich członków rodziny różańcowej oraz do praktykowania w życiu przykazania miłości Boga i bliźniego.

Koło Przyjaciół Radia Maryja

Opiekun koła:

p. Irena Orszańska

Czas i miejsce:

Msza św. w I sobotę miesiąca o godz. 18:00 – Msza św. za Papieża, Kościół św., za naszą Ojczyznę, Radio Maryja i o. Tadeusza Rydzyka.

Spotkania formacyjne odbywają się w I środę miesiąca od godz. 16:30 w Salce Odczytów.

Ponadto:

raz w miesiącu (od września do maja) spotykają się przedstawiciele wszystkich kół Radia Maryja z naszej archidiecezji, a w okresie bożonarodzeniowym jest organizowane Spotkanie Opłatkowe Łódzkiej Rodziny Radia Maryja.

Wspólnota skupia wokół siebie sympatyków Radia Maryja i Telewizji Trwam. Raz w miesiącu odbywają się spotkania formacyjne dla chętnych przedstawicieli łódzkich kół Radia Maryja, a także odprawiana jest Msza św. w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Kościoła Św. i Radia Maryja.

Liturgiczna Służba Ołtarza

Opiekun:

Paweł Sztelak

Duszpasterz:

o. Paweł Wójcik

Czas i miejsce:

Msza św. w niedzielę o godz. 11:30, a spotkania są ustalane na bieżąco.

Ministranci uczestniczą z różnych formach aktywności w życiu parafii oraz włączają się w Archidiecezjalne Dni Jedności Służby Ołtarza, Dni Skupienia oraz Konkursy Wiedzy. Każdy ministrant przechodzi odpowiedni czas przygotowania i formacji. Starsi ministranci uczestniczą w kursach lektorskich i na ceremoniarzy w naszej archidiecezji.

Niewolnice Jezusa i Maryi

Czas i miejsce:

Msza św. w II sobotę miesiąca o godz. 8:00, a po niej spotkanie formacyjne w Salce Odczytów.

Duszpasterz:

o. Paweł Wójcik

Wspólnota jest ruchem powstałym wokół duchowości św. Ludwika i jego „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”. Poprzez spotkania formacyjne i Msze św. raz w miesiącu pragnie żyć dewizą św. Ludwika, iż Maryja jest najkrótszą, najpewniejszą i najszybszą drogą prowadzącą ludzi do Jezusa. Co roku 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w czasie wieczornej Mszy św. grupa uroczyście odnawia Akt oddania się Jezusowi przez Maryję.

Członkowie grupy zobowiązują się do praktykowania w życiu osobistym rodzinnym i parafialnym zawierzenia się Bogu w osobistej świętości.

Odnowa w Duchu Świętym "Łaska Pana"

Czas i miejsce:

Spotkania modlitewno- formacyjne odbywają się w każdy czwartek (poza wakacjami) w godz. 19:00- 20:30 w sali Siloe w dolnym Kościele (wejście jak do kancelarii i schodami w dół).

Lider grupy:

p. Mirosława Kartasińska

Duszpasterz:

o. Krzysztof Zygmunt

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Łaska Pana” powstała w 2009 roku z inicjatywy o. Artura Kiliszka. Od początku istnienia grupy położony został nacisk na modlitwę osobistą i formację duchową opartą o duchowość ignacjańską. W tym celu „Łaska Pana” systematycznie współpracuje z Centrum „Mocni w Duchu” przy parafii ojców jezuitów w Łodzi. Regularnie uczestniczy w rekolekcjach ignacjańskich, różnych sesjach formacyjnych oraz dziełach ewangelizacyjnych. Prowadzi stałą formację w grupie, organizuje seminaria odnowy wiary oraz różne akcje ewangelizacyjne (m. in. „Spotkania dla utrudzonych”, kurs Alfa, czuwania, msze z modlitwą o uzdrowienie itd.). Prowadzi także systematyczną modlitwę wstawienniczą w intencji odnowy duchowej naszej parafii oraz w innych nadsyłanych do niej intencjach. Aktywnie włącza się też w organizację różnych wydarzeń parafialnych.

Rodzina Matki Pięknej Miłości

Czas i miejsce:

Msza św. w III czwartek miesiąca o godz. 18:00, a spotkania są ustalane na bieżąco.

Duszpasterz:

o. Krzysztof Zygmunt

Rodzina Matki Pięknej Miłości (RMPM) jest Ruchem modlitewno-apostolskim, założonym w 1989 roku przez pasjonistę ojca Dominika Busztę przy Zgromadzeniu Męki Pańskiej w Sadowiu koło Ostrowa Wielkopolskiego. Po zamachu na Ojca Świętego, o. Dominik odczytał wezwanie papieskie skierowane do chorych jako zachętę do utworzenia wspólnoty osób cierpiących, gotowych do ofiarowania swego cierpienia za papieża, w jego intencjach, intencjach Kościoła, a także za nawrócenie grzeszników i za zbawienie wszystkich dusz.

Do RMPM mogą więc należeć osoby chore i zdrowe każdego wieku, zawodu i stanu, które świadomie pragną przez przyjęcie swego krzyża w zjednoczeniu z Męką Jezusa włączyć się w dzieło zbawienia wszystkich ludzi. Przynależność do RMPM nie sprzeciwia się przynależności do innych zrzeszeń czy organizacji religijnych.

Rodzina Matki Pięknej Miłości – „Aby nie zmarnowało się cierpienie” – św. Jan Paweł II

Schola parafialna

Czas i miejsce spotkań:

próby odbywają się w niedziele o godz. 10:00 przy kancelarii

Duszpasterz:

o. Paweł Wójcik

Odpowiedzialna: 

p. Małgorzata Kaczmarek

Schola Parafialna jest zaangażowana w oprawę muzyczną mszy świętych. Posługują w niedziele na mszy św. o godz. 11:30.

Jedność Wieczernika

Czas i miejsce spotkań:

Msze Święte w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 8:00

Duszpasterz:

o. Paweł Wójcik